Duben 2011

Karlovy Vary.

7. dubna 2011 v 22:00
Vary byly na bigbeat takové zvláštní místo. Světové lázně se západními hosty, několik posádek vojska a sídlo divizního velení - není divu, že policajtů a různých ,, kontrášů" bylo všude plno. A hoši vykazovali činnost. Delší vlasy a jeans bunda stačily k perlustraci. Podniky, kde se hrálo, byly rušeny, případně změnily činnost - viz KOTVA v Rybářích. V lázeňských domech se sice hrálo, ale kapela se musela přizpůsobit přání hostů, případně vedoucího podniku. A tak původně beatové kapely se pomalu měnily na kavárenské.
,, Velké pražské " kapely do města moc nejezdily, na několik vyjímek se vzpomíná dodnes. Matadors v LÁZNÍCH III , The Primitiv Group v NÁRODNÍM DOMĚ , disko Tonyho Prince tamtéž, Blue Effect v KASS klubu. A světová kapela ? Slušná druhá liga - maďarská Omega na ROLAVĚ, Swinging blue Jeans - LETNÍ KINO.
Kde se tedy hrálo ?
NÁRODNÍ DŮM - kolem 69 -70 asi nejmasovější akce ve Varech. Markýz John, Cardinals, disko Tonyho Prince - v té době špička mezi dýdžeji. Tamtéž bar KAKADU - později se v něm živilo hraním dost muzikantů.
Hotel PUPP - při maturitních plesech se občas jako bonbonek objevila lepší kapela. Vystoupila na hodinku a po zbytek plesu hrála jiná taneční hudba. Vzpomínám na vystoupení Olympiku, které hned po první skladbě přerušil rozčilený ředitel školy a do mikrofonu zdělil jak skupina poškodila pověst školy, protože nemají saka ! Janda se kajícně omlouval a házel vinu na agenturu. Na baru FLORENTINA v patře probíhaly diskotéky, občas se objevil P.Černocký .
LETNÍ KINO - 68 rok Swinging blue Jeans.
LÁZNĚ III - Matadors.
RUDÝ DŮM - Ruďák - v Bohaticích. Pravý bigbeat, hezkej malej sál. Nahoře v patře poslechové diskotéky.
LIDOVÝ DŮM - pičák - ve Dvorech. Taky dobrej sál a dobrý kapely.
KULTURNÍ DŮM - Stará Role. Dobrá atmosféra, dost akcí. / nyní hezky opraven a pokračuje /.
KASS klub -Rybáře. Hezkej klub, slyšel jsem tam Blue Effect, Mariána Vargu.
M klub - Volgogradská, naproti Puppu.
POŠTOVNÍ DVŮR - pošťák, do roku 69 občas big beat.
KOTVA - Rybáře. Dobré ,, doupě", později přeměněno na jídelnu pro důchodce.
KAPSA - divadélko v Drahovicích.
OHŘE - hotel v Dalovicích.
KULTURNÍ DŮM Všeborovice / Dalovice /.
DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE - pionýrák, nyní znám jako Becherova vila. Zkušebna mladejch bíťáků,
občas místo takzvaných PŘEHRÁVEK. To byly skupiny a dýdžejové podrobeni kontrole a případně dostali povolení inkasovat za hraní peníze.
OLYMPIE - Divadelní náměstí. Hezkej podnik, ovšem dost drahej a pro ,, lepší " společnost.
METEOR - Tuhnice.
Dnes z těchto podniků funguje pro beat asi jenom kulturák ve Staré Roli.