Nejdek.

30. března 2011 v 21:30 | já
Nejdek byl, alespoň pro mne, pro muziku zásadní. Nikde jinde v okolí nebyla taková nabídka jako tady. Bydlel jsem v N.Roli, ale někdy i čtyřikrát do týdne jsem navštívil nějaký klub v Nejdku.
O Číně na Suché jsem již psal, ta byla v sobotu. V místním kulturáku probíhaly v neděli taneční odpoledne. Kapely z Plzně a okolí hrály před plným sálem. Občas i pražáci - mladej Jirka Schelinger, z kapelou Shut up! F.Ringa Čecha,předkapela Olda Říha ... Moc by mne zajímalo, kdo to organizoval, Tom to určitě ví.
V kulturáku byly diskotéky i v Klubíčku nahoře v patře, bohužel jen krátce, v létě na terase - balkonu.
Později probíhaly diskotéky i na velkém sále.
Kino kavárna na náměstí, - dvakrát týdně disko a k tomu tři animované pohádky. Většina návštěvníků přijela od Nové Role a Chodova. Dýdžejové nic moc, Vobora jako šéf kina asi neměl rád Toma a Bondyho, a tak jsme poslouchali italské hity které pouštěl Jirka Volakovský. Ale ve všední dny jsme neměli nic jiného na výběr.
Tom Stabenow zmiňuje další místa kde se hrálo - hospoda na Pozorce, Mexiko v Bernově, venkovní posezení za Nejdeckým kinem, dům U žáby - zkušebna, hotel Vyhlídka, Kukačka na Tisové. Nejdek byl taková poslední bašta, kde se aspoň trochu dařilo bigbítu i přes komunistické zákazy a pokračující ,, normalizaci ".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tomáš Stabenow Tomáš Stabenow | E-mail | 18. listopadu 2013 v 19:36 | Reagovat

Tak milý čuchoni ten kulturák v Nejdku jsem vedl od roku 1971 do roku 1991 já organizoval tam ty big beaty včetně Koulí,Víček,Benefit,Orient,Švehlík,Progres,Citron,Flamengo,Mišík,JazzQ,Blues Band,Lucie,Olympic,...také veškeré diskotéky byly v mé režii ale to je dneska už všechno jedno...ale bylo to krásný...TOM Stabenow

2 SergiooN SergiooN | E-mail | 16. ledna 2017 v 19:22 | Reagovat

I found this page on 12th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama